Головна » 2013 » Травень » 9 » Перемога свята,перемога!
12:10
Перемога свята,перемога!

СХИЛИСЯ НАД МОГИЛАМИ СОЛДАТІВ
За Батьківщину у боях вмирали 
Однаково — дорослі і малі... 
За довгі роки ще не розшукали 
Усіх могил солдатських на землі.

Розкидані вони у чистім полі, 
Десь при дорозі, у розмай-траві... 
Могил отих не обминай ніколи: 
Поховані у них — для нас живі!

Там сплять навічно воїни-солдати, 
Чиїсь батьки, чиїсь брати й сини, 
Їм не судилось весен зустрічати, 
Тих, що стрічаєш ти після війни.

Там сплять твої ровесники-орлята: 
Тепер уже були б із них орли! 
Схилися ж над могилами солдатів, 
Що у боях за тебе полягли.
М. Познанська

Що я знаю про війну

Раніше існував СРСР. В СРСР входило 15 республік. Народи всіх республік жили дружно і мирно. На світанку 22 червня 1941 року світ і тиша були порушені фашистами. Люди були в паніці, на вулицях все гуркотіло і вибухало.

Почалася жорстока війна. Вчорашні випускники шкіл, які мріяли вступити в інститути, йшли добровольцями на фронт. Серед добровольців були дві дівчини-казашки: Алія Молдагулова і Маншук Маметова. Від снайперської кулі Алії Молдагулової полягло чимало німецьких фашистів. Загинула Алія, закинувши гранату на ворожий танк. Навіть чоловіки побоялися підібратися близько до танку. Маншук Маметова була кулеметницею і знищила безліч ворожих солдатів. За мужність і героїзм дівчата були нагороджені медалями і орденами. Тільки звання Героя Радянського Союзу їм присвоїли посмертно. Пам'ятники цим дівчатам-героям стоять в місті Алмати поруч, хоча за життя вони не були знайомі.

Багато є людей, які зробили подвиги, тільки вони вже старі. Їх називають ветеранами війни. Щороку, 9 травня, ми відзначаємо День Перемоги. Ось уже 67 років ми живемо без війни. Якщо забути про війну, то вона повернеться знову.

Як добре, що ми не бачили війни!

Велика Вітчизняна Війна

Ми знаємо, що Велика Вітчизняна Війна - це найстрашніша війна. Скільки жертв! Скільки спалених міст, селищ і сіл! Взяти, наприклад, історію білоруського села Хатинь, яке було спалено дотла разом з жителями села. На цій війні дітям з міст довелося встати за верстати на заводах, на місця своїх братів і батьків, що пішли на війну. Не доїдаючи і не досипаючи, діти стояли біля верстатів і випускали снаряди для танків, гармат. Сільські хлопчаки та дівчата йшли в ліс і ставали партизанами. Підривали німецькі ешелони з військовою технікою і ризикували життями, перебуваючи в стані ворога, добуваючи цінну інформацію для партизанів. Дуже важко довелося дітям воєнної доби.

У мене прадід - ветеран війни. Він воював всю війну і дійшов до Берліна. Воював артилеристом. Правда, він не любить говорити і розповідати про війну. Дуже багато болю і горя він бачив. Дуже багато втратив друзів на фронті. Сам він теж отримав важке поранення. У нього немає половини стегна, але він до цих пір тримає поставу, хоча ходить за допомогою тростини. Я дуже пишаюся своїм прадідом. Бажаю йому довгих років життя. І хочу, щоб довго жили наші ветерани.

9 травня - особливе свято!

Велика Вітчизняна війна почалася в 1941 році, а закінчилася в 1945 році. Загинуло дуже багато людей. Війна - це найжахливіше, що може статися в житті людини. У цьому році 9 травня ми всі будемо відзначати 67 років з дня закінчення війни.

9 травня - особливе свято! У цей день весь народ відзначає свято Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Сумно стоять ветерани. Сумно, тому що багато солдатів не повернулося додому. Щороку на свято їх приходить все менше і менше. Вони слухають привітальні промови, приймають вітання, а в пам'яті проносяться ті далекі суворі дні. І кожен згадує щось своє.

Дні, місяці, чотири довгих роки солдату дивилася в його очі смерть. Але солдат не відводив погляду. Вона була йому не страшна. Страшніше і болючіше було дивитися на розорені села і міста, на голодуючих і виснажених дітлахів, на змучених і втомлених жінок. Війна постукала в кожен будинок і принесла біду: матері втратили своїх синів, дружини - чоловіків, діти - батьків і матерів. Зараз живемо ми під мирним небом, але завжди будемо пам'ятати, якою ціною здобули люди цей світ.

Ми люди 21 століття. І ми повинні берегти ветеранів, тому що їх залишається все менше. Я бажаю всім ветеранам здоров'я, щастя і удачі!

****************************************************************9 травня в нашому селі********************************
09.05.2013. коло сільського пам'ятника загиблим воїнам відбулося вшанування памяті загиблих воїнів у Великій Вітчизняній війні.Дякуємо їм за наші мирні будні!

Свято в с.Сприсівка

На параді в с.Маліївці

Переглядів: 957 | Додав: Сіна | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]